7JMK rajainfo 2021

Nagu heaks tavaks on saanud, siis taas saavad rattagurmaanid oktroobri teises pooles koguneda Rõõsale, et saada osa ühest tõelisest piduroast 7 JÄRVE MAASTIKUKROSSIST. 

Taaskord oleme mõelnud kõikidele pingutust otsivate MTB fännide peale ning pannud kokku selle aastase raja kõikde lisadega - ikka selleks, et saaksid rajal igat meetrit ise täiel rinnal nautida.

Registreeru juba varakult, sest meie ürituse osalejate arv on piiratud! Vaadatuna eelmise aasta kogemusele, siis soovijaid oli rohkem, kui vabu kohti oli!

Kindlasti võta kaasa pere või semud, kes saavad raja ääres kaasa elades nautida värskendavat sügisloodust. Tänu uuele võistluskeskuse asukohale asub iga rajapunkt stardikohast enam vähem sama kaugel.

RAJAD

- Rajaprofiil: pikad tõusud puuduvad, samas kangutamist siiski on
- Rajajälg: kõvapõhjaline metsatee, juurikad, kivid, jupp kruusateed
- Takistused: ülesõidetavad mahalangenud puud, purded, pehmemad rajalõigud
- Toitumine: HOIAME LOODUST ning rajal geele ei tarbi. Geele jms saab tarbida uuele ringile minnes, kus pakendid saab jätta stardikoridori alale ning me koristame selle ära.

Raja iseloomustus:

Ringi pikkus on ca 15 km, mida tuleb läbida kaks korda. Tõusumeetreid leiab rongi kohta 215 meetrit. Eelmise aastaga võrreldes on liikumine rajal vastupidises suunas.

Ring algab paari kurvi läbimisega ja kiirendusega mäkke, mida uuele ringile minnes enam läbida ei tule ning teeb siis parempöörde laskumisega üle heinamaa metsade vahele. Laskume uuesti Kaksjärvede kallastele ning läbitakse võistluskeskuse ala. 
Järgmisena saate nautida parklate lähiseid tõuse ja Rõõsa singlit ja suunaga karjääri poole, kus on meie Nipernaadi punkt.
Peale karjääri liigute ümber Mustjärve kallaste suunaga voorele, mida tuleb siis läbida pea kogu pikkuse ulatuses, mis alates Mustjärvest ees ootab. Voorelt tullest mööda Metskonna teed jäävad ette veel Herilase singel, Peale pulssi singel, Rebasemäe singel ning ringi lõpetame Pulsi singliga. 


 

 

 

Kui Mustjärve kaldad on läbitud, siis suunatakse teid karjääri suunas kus saate kokku RASKE raja võistlejatega.

Veel jäävad ette siis väike põllujupp, eelmise aasta stardilaskumine on seekord “kena tõus” juhatades otse “Rõõsa” singlile. Peale “Rõõsa” singlit läbite meie siiamaani koduks olnud laagriplatsi ja kasutades ikka singleid liigute taas Kaksjärve kallastele meie uuele laagriplatsile.

Laagriplatsil kostitab teid oma võludega Niernaadi peatus.